Drogie Koleżanki i Koledzy

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie „Diagnostyka ultrasonograficzna w ginekologii”, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-5.11.2011r.  

Kurs jest pierwszym z planowanych międzynarodowych szkoleń ultrasonograficznych organizowanych  przez International Meetings of Medicine przez przy współudziale Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Tym razem tematyka będzie dotyczyła  nowoczesnej diagnostyki ultradźwiękowej w kobiecych nowotworach złośliwych oraz w niezłośliwych zmianach narządu rodnego oraz w diagnostyce i w leczeniu niepłodności.

Kurs, któremu przyznano 30 pkt edukacyjnych Sekcji Ultrasonografii PTG będzie okazją do przedstawienia aktualnej wiedzy na temat praktycznego wykorzystania badania sonograficznego w różnicowaniu najczęstszych schorzeń ginekologicznych. Wykładowcami będą m.in. światowi eksperci w dziedzinie ultrasonografii ginekologicznej, profesorowie Juan Luis Alcazar z Hiszpanii i Povilas Sladkievicius ze Szwecji.

Interaktywny program kursu z udziałem  wybitnych specjalistów oraz Państwa pozwoli na zadawanie pytań, przedstawienie wybranych własnych ciekawych przypadków i omawianie trudnych diagnostycznie problemów klinicznych. Jestem przekonany, że niezwykle ważna stanie się też możliwość osobistej wymiany poglądów i doświadczeń w tym zakresie.

Przewodniczący Komitetu Naukowego Kursu

Prof.dr hab.Artur Czekierdowski

Miejsce konferencji:

Hotel Intercontinental
ul. Emili Plater 49
00-125 Warszawa 

Ulotka informacyjna do pobraniaikona acrobat

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż osoby pracujące w Pracowniach Ultrasonograficznych Szpitali Akademickichzwolnione z obowiązku uczestnictwa w warsztatach praktycznych wymaganych do uzyskania certyfikatu Sekcji Ultrasonografii.

UWAGA:
Warunkiem przedmiotowego zwolnienia jest przesłanie do Sekcji Ultrasonografii PTG dokumentu potwierdzającego Państwa pracę w Pracowni USG danego szpitala akademickiego.

Szanowni Państwo

W imieniu Sekcji Ultrasonografii PTG, Sekcji Perinatologii PTG oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Perinatologii chcemy Państwa bardzo serdecznie zaprosić na ultrasonograficzne warsztaty praktyczne, których tematem przewodnim będzie diagnostyka prenatalna.
Zajęcia będą odbywać się w dniu 10 września 2011 w Rzeszowie przy ulicy Witolda 6B w Szpitalu Specjalistycznym PRO – FAMILIA.  (budynek obok Makro)
Poniżej znajdą Państwo plan naszych zajęć.
Warsztaty rozpoczną się wykładem wprowadzającym, który wygłosi Profesor Mirosław Wielgoś.

Osobami odpowiedzialnymi za przebieg warsztatów będą Prof. Mirosław Wielgoś, dr hab. n. med. Piotr Kaczmarek, dr hab. n. med. Piotr Węgrzyn oraz moja skromna osoba.
Jak Państwo widzicie za aspekt merytoryczny odpowiadają osoby od wielu lat zajmujące się diagnostyką prenatalną związane z  Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Planujemy wraz z Państwem wykonać około 30 badań ultrasonograficznych u pacjentek w I i II trymestrze ciąży.

Badania będą wykonywane zgodnie ze standardami PTG oraz Fetal Medicine Foundation u ciężarnych zakwalifikowanych do przeprowadzenia diagnostyki prenatalnej w ramach programu badań profilaktycznych finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Badania ultrasonograficzne będą wykonywane na 4 stanowiskach.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z warsztatami proszę o kontakt ze mną pod numerem telefonu: 600 004 449 lub drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach ewentualnego noclegu w promocyjnych cenach bardzo proszę o bezpośredni kontakt z Panią Małgorzatą Puchałą 791 088 184.

Do zobaczenia w Rzeszowie.
Pozdrawiam
Dr hab. n. med. Dariusz Borowski

 

Sekcja Perinatologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

Sekcja Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Perinatologii

Zapraszają na ultrasonograficzne warsztaty praktyczne  „Diagnostyka prenatalna“
Rzeszów
10.09.2011

Prowadzący:

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś
dr hab. n. med. Dariusz Borowski
dr hab. n. med. Piotr Kaczmarek
dr hab. n. med. Piotr Węgrzyn

Miejsce:

Zajęcia odbędą się w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA,
ul. Witolda 6B,
35-002 Rzeszów

Kontakt: http://www.pro-familia.pl/index.php

Program warsztatów

10.09.2011               Sobota

10.00 - 11.00            Wykład wprowadzający - Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś

11.00 - 13.00            Zajęcia praktyczne

13.00 – 14.00           Obiad

14.00 – 18.00           Zajęcia praktyczne

Warsztaty praktyczne zostaną przeprowadzone na 4 stanowiskach badawczych dla maksymalnie 30 osób.

Zgłoszenia listownie lub e-mailem prosimy przesłać na adres:

Dariusz Borowski
Szpital Specjalistyczny PRO – FAMILIA
ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
e-mail :Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt warsztatów: 738 zł.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto:
Diagnostyka i Terapia sp. z o.o.
ul. Rydzyny 45 D
95-200 Pabianice
Numer konta:
 Bank DB
 76 1910 1048 2260 2007 9651 0001

z dopiskiem: warsztaty Rzeszów 10.09.2011