Poznań, dnia 29.12.2014r.

 

marek pietryga

Szanowni Państwo

W 2015 roku przystępujemy do kolejnych szkoleń, w celu podwyższania naszych umiejętności w zakresie ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, a nowością jest program kursów teoretycznych i praktycznych z zakresu ultrasonografii gruczołu piersiowego.

Kontynuujemy szkolenia o profilu podstawowym i specjalistycznym : certyfikat badań prenatalnych, badania serca płodu, badań dopplerowskich z warsztatami w całej Polsce. W 2014 roku kolejne osoby uzyskały certyfikaty zdając egzamin teoretyczny i praktyczny.

Certyfikat badań prenatalnych został wstępnie zaakceptowany przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia i czekamy na odpowiednie rozporządzenia, natomiast certyfikat badania serca płodu i badań dopplerowskich są trakcie projektów wdrożenie ich do systemu opieki zdrowotnej w różnej formie. Jest to wynikiem kilkuletnich starań Sekcji USG PTG w Ministerstwie Zdrowia oraz Narodowym Funduszu Zdrowia, które dostrzegły podniesienie jakości diagnostyki prenatalnej w całym kraju.

W dniach 29-30.05.2015 organizujemy III Ultrasonografię w Ginekologii i Położnictwie Sekcji USG PTG w Zakopanem. Różnorodna tematyka, praktyczne wykłady, nowości :ultrasonografia okołoporodowa, obrazowanie blizny po cięciach cesarskich patologia łożyska, nowe schematy diagnostyki prenatalnej oraz prezentacje plenarne najciekawszych prac nadesłanych na kongres (termin do 7.05.2015), w duchu teatru Witkacego będą tworzyć niezapomnianą naukowo-góralską atmosferę.

 

Serdecznie pozdrawiam,

podpis mp

prof. UM dr hab. n. med. Marek Pietryga


Najbliższe wydarzenia

08.11.2018

Warsztaty praktyczne

Zajęcia praktyczne z udziałem pacjentek. Zaliczane do uzyskania certyfikatu Sekcji USG.

Miejsce: Poznań

09.11.2018

Kurs "Diagnostyka ultrasonograficzna wad rozwojowych i porodu przedwczesnego."

30 pkt. do certyfikatu podstawowego Sekcji USG PTGiP

Miejsce: Poznań

10.11.2018

Kurs "Prenatalna diagnostyka serca płodu. Wady serca w diagnostyce prenatalnej."

30 pkt. do certyfikatu podstawowego i badań prenatalnych Sekcji USG PTGiP

Miejsce: Poznań

Komunikaty

newsSzanowni Państwo, przypominamy, iż w przypadku rejestracji na warsztaty praktyczne oczekujemy wpłaty  w ciągu 14 dni od daty zarejestrowania się. W przypadku braku wpłaty w podanym terminie zgłoszenie zostaje anulowane.

 

Szanowni Państwo na stronie
(w zakładce Certyfikaty) umieściliśmy informacje dotyczące egzaminów na certyfikaty specjalistyczne Sekcji USG PTG. Przy każdym z certyfikatów znajdziecie Państwo również materiały dydaktyczne oraz zakres pytań egzaminacyjnych.

Publikacje

ksiazka pr_usg

Organizacje współpracujące

Sonomedica Basic

sonomedica